A Little Yoga

Ohm..

İkiz bambu evlerimizden OHM tamamen yenilenen tasarımı ile Shambala Lodge’un bambu kalesi niteliğinde! Hem sınırsız bir deniz manzarası hem de dağ manzarası sunan OHM; gece yıldızların ışıltısıyla unutulmaz bir deneyim yaşatıyor.
Panaromik cam dizaynı ile OHM, sizi uzaklara götürecek ve hiç dönmek istemeyeceksiniz.

Live in the moment with the
Ohm room

ohm (6)

A Little Yoga

Yoga Yoga Yoga!

Ohm ile yoga bir başka.

Yoga, fiziksel ve zihinsel iyilik halini artırmak için nefes almaya odaklanan bir egzersiz şeklidir. Stresi azaltmak, sağlıklı kalmak, güç ve esnekliği artırmak için tasarlanmış bir dizi hareket, nefes egzersizleri ve meditasyon içerir.

Yoganın amacı zihin ve bedende farkındalık ve uyum sağlamaktır. Eski bir gelenek olan yoga pratiği birçok zihinsel ve fiziksel fayda sağlar. Kasları güçlendirir, solunum sistemini ve kalp sağlığı destekler, bağımlılık tedavisine yardımcı olur, stres, kaygı, depresyon ve kronik ağrıları azaltır, uyku düzenlerini iyileştirir, yaşam kalitesini arttırır.

Birçok ülkede çeşitli şekillerde uygulanan yoga, Batı’da bütüncül bir yaklaşım olarak tamamlayıcı ve alternatif tıp türü olarak kabul edilmektedir.

Yoga ‘birlik’ anlamına gelen Sanskritçe ‘yuji’ kelimesinden türetilmiştir. İnsanlık tarihi kadar eski olduğu düşünülen yoganın başlangıcı belirsizdir, ancak Hindistan’da bulunan erken arkeolojik kanıtlar (yoga pozlarını içeren taş ve kil tabletler) M.Ö.3000’e tarihlenir.

Yoganın tarihi birçok kaynakta 4 döneme ayrılmıştır:

  • Vedik Dönem
  • Klasik Öncesi Dönem
  • Klasik Dönem
  • Klasik Sonrası Dönem

Güzel İnsanlar, İnanılmaz manzaralar, Harika Fethiye

Gallery